تبلیغات
مجتمع آموزشی ثامن الأئمه آستانا - قزاقستان - بازدید از مدرسه ی آلتین بیگی آستانا. اردیبهشت 91
 
مجتمع آموزشی ثامن الأئمه آستانا - قزاقستان
مهربان باش دوست من

باسمه تعالی

 

گزارش بازدید از آموزشگاه آلتین بیگی  شماره 38  آستانا  . تاریخ  15/2/91

 

 به پیشنهاد دبیران مجتمع آموزشی ثامن الأئمه مقرر شد که با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران برنامه ی بازدیدی از یکی ازمدارس دولتی شهر آستانا ترتیب داده شود .  سفارت جمهوری اسلامی ایران  این در خواست را با وزارت آموزش و علوم قزاقستان مطرح نموده و آنان نیز موافقت نمودند.با هماهنگی های سفارت محترم و وزارت آموزش موافقت شد این بازدید از مدرسه ای به نام آلتین بیگی (شماره 38) صورت گیرد.در رزو جمعه مورخه 15/2/91 ساعت 30/10 صبح دبیران شاغل در مجتمع با همراهی مترجم سفارت  وارد آموزشگاه آلتین بیگی شماره 38 قزاقستان شده، پس از  خیر مقدم   و تعارفات معمول از سوی مدیریت و کادر آموزشی و اداری آموزشگاه ، برنامه  رسمی بازدید آغاز شد.

 

برنامه ی بازدید شامل دو بخش میباشد:

               1- معرفی آموزشگاه،بازدیدازموزه،آزمایشگاههاوسالن افتخارات،کتابخانه،کلاسهای درس،سالن دست ساخته های دانش آموزان و...

2-   جلسه بامدیر و معاونان مدرسه و بحث و تبادل نظر و پاسخ به سؤالات همکاران

 

 

مهمترین مواردی که در مرحله ی نخست بازدید مشاهده گردیده یا توسط مدیر و معاونان بیان شده،شامل موارد زیر است:

           ـ آموزشگاه آلتین بیگی از جمله آموزشگاه های معمولی دولتی است که در سال 1998 توسط شخص ر ئیس جمهور افتتاح شد.

          ـ مراحل ساخت این آموزشگاه 5 طبقه  11 ماه طول کشید و مدیر در تمام این مدت در ساخت مدرسه شرکت داشته است.  

         ـ مدیر از سال افتتاح تاکنون در سمت خود باقی است و چند لوح و مدال ملی از رییس جمهور دریافت نمود

          ـ در حال حاضر  دانش آموزان سه مقطع ،   ابتدایی (4  سال)  ، اصلی(5 سال  -معادل راهنمایی  ) و متوسطه (2 سال) در آن مشغول تحصیل می باشند، 

          ـ این آموزشگاه  دارای 100 نفر کادر آموزشی است  و   1250 دانش آموز  را  طی دو شیفت جداگانه صبح ( ساعت 13- 8 ) و عصر (19-14)   تحت پوشش قرار می دهد ،

        ـ طی 10 سال گذشته دانش آموزان این آموزشگاه بیش از 43 مدال ملی  کسب کرده اند ، در حال حاضر این آموزشگاه از لحاظ سطح علمی و افتخارات دربین آموزشگاه های آستانا رتبه اول و در کل آموزشگاه های قزاقستان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. ( رتبه های اول و دوم  مربوط به آموزشگاه های خصوصی هستند )

       ـ بر اساس گفته ی مدیری آموزشگاه  در مدارس عادی این کشور تفکیک  رشته های تحصیلی صورت نمی گیرد و  گرایش های نظری مانند ادبیات و علوم انسانی یا گرایش های علوم پایه مانند ریاضی و فیزیک یا علوم تجربی وجود ندارد.

        ـ دانش آموزان مدارس عادی طی پایه های 10 و 11 برای گذراندن آزمون ملی (معادل کنکور سراسری ما) آماده می شوند و برای ورود به دانشگاه باید نمره علمی لازم را اخذ نمایند.(در ضمن دانش آموزان موقع آزمون ملی رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب میکنند)

           ـ شناسنامه ی آموزشگاه در ورودی سالن مدرسه در جایی مناسب نصب گردیده است.    

        ـ کلاس ها ی هر درس اختصاصی هستند یعنی کلاس زیست شناسی، کلاس شیمی ، کلاس فیزیک، کارگاه زبان انگلیسی ، کارگاه  رایانه و  ....  صرفا به تدریس همان درس اختصاص دارند و فضای کلاس نیز متناسب با رشته ی تدریس تزیین گردیده است..

        ـ آزمایشگاه زیست شناسی ، فیزیک و شیمی نیز  از یکدیگر مجزا میباشند

        ـ برای زیست شناسی یک  اتاق خاص برای پرورش گل و گیاه به صورت گلخانه نیز در نظر گرفته شده

        ـ  تمامی فضاهای ورزشی و کارگاهی در این مدرسه سرپوشیده و دارای سیستم گرمایشی مناسب هستند و آن هم به دلیل سرمای بیش از حد شهر آستانا در اغلب ماه های سال است.

       ـ در آموزشگاه  موزه ای وجود دارد که شامل تاریخچه آموزشگاه،  افتخارات و مقام ها و مدال ها و لوح حای تقدیر کسب شده توسط دانش آموزان و کادر آموزشی ، تصاویری از حضور شخصیت های مهم کشوری و خارجی ، و مستندات حضور دانش آموزان آموزشگاه در المپیاد های بین المللی می باشد.، دیپلم های افتخار، بورسیه های تحصیلی کسب شده توسط دانش آموزان و ... نیز در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

      ـ طبق اظهار مدیر آموزشگاه ، در هفته اخیر 3 نفر از دانش آموزان این آموزشگاه  از المپیاد  گرجستان مدال کسب نمودند (   یک طلا و 2 نقره) و یکی از دانش آموزان این آموزشگاه  در سال جاری در رشته زیست شناسی از المپیاد مسکو مدال نقره کسب نموده است .

       ـ  طرح آموزشی  یکی از معلمان این آموزشگاه   در المپیاد چهانی زاگرب برگزیده شده است.

       ـ در بخش موسیقی در سال های 1999 ، 2000 ، و 2003 موفقیت های زیادی کسب شده و عناوین و مدال های زیادی توسط گروه های موسیقی دانش آموزی این آموزشگاه به دست آمد.

      ـ برای دانش آموزان پسر کلاس های 10 و 11 آموزش های  تئوری نظامی در نظر گرفته شده و پس از آن یک دوره ی 10 روزه ی عملی که به گفته ی مسؤولان آموزشگاه جهت آمادگی برای خدمت سربازی است.

      ـ  در دفتر مدیر،   کتابچه ای  وجود دار که بازدیدکنندگان پیام ها و آرزوهای خوب خود برای موفقیت پرسنل و دانش آموزان این آموزشگاه را در آن ثبت و به یادگار امضا می کنند.

      ـ فصلنامه ای با عنوان : مدرسه برتر(جهان لیسه) ، که بازتاب فعالیت های سه ماهه دانش آموزان و دبیران این آموزشگاه است توسط این آموزشگاه به چاپ می رسد.

      ـ به مناسبت دهمین سالروز تاسیس این آموزشگاه کتابی نیز چاپ شده که محتوی تمامی اطلاعات  این آموزشگاه از بدو تاسیس می باشد

       ـ در هرطبقه تصاویر دانش آموزان ممتاز همان مقطع دربخشی از سالن نصب شده و نام آنها همراه با شرح موفقیتشان در آن ذکر شده

         ـ در بخشی سالن طبقه دوم فضایی مناسب گنجانده شده که از نور پردازی مناسبی نیز برخوردار است و  نقاشی های دانش آموزان سه مقطع را به طور جداگانه به نمایش گذاشته است  .

          ـ نظم حاکم بر آموزشگاه در ساعات کلاس و حتی ساعات تفریح  و شادابی فضا ی آموزشی کلاس که به  گل های طبیعی آراسته شده   و نظافت تمام  فضای آموزشی از راهرو ها و سالن ها و کلاسها تا دفتر معلمان و مدیر  بسیار قابل توجه است..

          ـ در اتاق دبیران چندین رایانه متصل به اینترنت دستگاه کپی و چاپگر و چند مبل راحتی جهت استراحت وجود دارد

        ـ تمامی کلاسهای درس مجهز به یک رایانه  ودستگاه ویدئو پروژکشن و اسکنر میباشد.

        ـ در هر کلاس علاوه بر کمد های اختصاصی برای هردانش آموز،چند مبل راحتی نیز جهت استراحت آنان وجود دارد

        ـ در طبقه دوم اتاق نمایشگاه  دائمی  وجود دارد که دست ساخته ها ی دانش آموزی  در آن قرار گرفته ،  به مناسبت های مختلف  دست ساخته های دانش آموزان  شامل: صنایع دستی، ماکت ها و ... در آن به نمایش گذاشته می شود و طبق اظهارات مدیر  بخشی از این دست ساخته ها  در معرض فروش قرار داده میشود

       ـ 70 درصد معلمان این  دارای تجربه بالا و تحصیلات  عالی دانشگاهی  هستند و 7 نفر از معلمان از نویسندگان کتب درسی کشور قزاقستان می باشند.

       ـ  دانش آموزانی که در المپیاد ها ی ملی و جهانی رتبه کسب نمایند از گذراندن آزمون ملی (کنکور) معاف هستند.

       ـ در آموزشگاه دو کتاب خانه وجود دارد ، یک کتاب خانه عمومی برای  دانش آموزان و دیگری کتاب خانه تخصصی برای دانش آموزان و معلمان.

 

در مرحله ی دوم بازدید نشستی در اتاق مدیر باحضور همکاران و مدیر و معاونان ایشان برگزار گردید. در این جلسه مدیر مجتمع آموزشی ثامن الأئمه از میزبانی خوب مدیر و عوامل اجرایی آموزشگاه تشکر نموده و خواستار تعامل بیشتر طرفین جهت کسب تجربیات گردید.همچنین  پیشنهاد یکی از دبیران مجتمع مبنی برحضور در یکی از کلاسهای درس هنگام تدریس معلم در جلسات آینده مورد پذیرش میزبان قرار گرفت.در خاتمه ی این جلسه از طرف مدیر آموزشگاه به هریک از میهمانان هدیه ای اهدا شد.

این بازدیددر ساعت 13 خاتمه یافت.

 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 11 تیر 1396 06:53 ق.ظ
I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours.

It's pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as
you did, the net will be a lot more useful than ever before.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :